Děti


Jak focení v ateliéru probíhá?

Až přijdete do fotoateliéru, vybereme z vašeho a mého oblečení ty kousky, které použijeme na focení. Poté se domluvíme na vašich představách ohledně výsledku. Rodinné fotografování neodděluji od samostatného fotografování dětí. Záleží na vás, co si přejete na fotografiích zachytit. 

Většinou fotím koncept: společné rodinné fotky, společné fotky dětí a každé dítko samostatně. Případně, pokud se chce každý rodič s dětmi vyfotit sám. Čím více druhů fotografie ale fotíme, tím je delší doba focení. Je proto třeba určit si na začátku vaše priority, protože ne každé dítko vydrží tak dlouho.

Na každý druh fotografie se většinou mění jako oblečení, tak fotopozadí a nasvícení. Fotky jsou potom více různorodé.

Fotografování dětí je disciplína sama o sobě :-) Každé dítě je jedinečné a jako k takovým k nim také přistupuji. Hodně důležitá je spolupráce s rodiči, protože VY znáte vaše děti nejlépe.

Pokud máte, rodičové, už týden předem stres z fotografování vaší ratolesti, musím vás uklidnit. Jestli se chystát na focení právě ke mne, jste nervózní naprosto zbytečně. Každý rodič ode mne uslyší věty typu: " Jem tady pro vás. Zvládneme to spolu. Děti rozhodně neusměrňujte, jinak zmizí z fotografií úsměv a přirozenost." :-)

Chování dětí v ateliéru

2 měsíce -3 roky

Některé děti se fotit nechtějí, jiné se ze začátku bojí či stydí, další si to zase náramně užívají a běhají po ateliéru jako doma. Proto se doba fotografování přizpůsobuje jejich potřebám. Některému děťátku trvá déle, než se rozkouká, ale potom si focení doslova užívá a baví se. Jiné dětičky se smějí a baví se na začátku focení, ale po hodině už mají fotografování dost.

Kolem 3. roku nám fotografování dětí tak trochu komplikuje "období vzdoru", takže je třeba aplikovat trochu té psychologie. Ale každý rodič ví, jak na svoje děti "zapůsobit" a prolomit ledy.

Určitě doporučuji vzít dětem na focení úplatky, které mají rády - bonbonky, křupinky (čokoládu raději ne :-D a malou svačinku, kdyby se focení protáhlo ( tu vezměte případně i tatínkům)

4-X let

V tomto věku už děti většinou sami pózují a je spíše problém dostat je z ateliéru :-D Tento věk je ideální, takže není třeba se více rozepisovat.

U každého děťátka jsem prozatím vytvořila hezké fotografie - zda se nám všem podaří zachytit veselé momentky nebo dokonce umělecky aranžované fotografie, to už záleží na vzájemné spolpráci a především na tom, co nám dítko dovolí :-)

Co s sebou?

  • zmiňovanou svačinku a "úplatky" pro děti
  • oblečení sladěné barvami i stylem (Neměl by být jeden člen rodiny ve sportovním a druhý v elegantním oblečení. To samé platí o dlouhých krátkých rukávech nebo nohavicích. Opatrně také na vzory. Nemixujte dohromady, kostičky, proužky, kytičky...) Nejlépe vše bez potisků.
  • Pro děti mám poměrně velké množství oblečení na převlečení ve stylu vintage.
  • Na rodinné fotky si tedy doneste svoje oblečení, kde budete sladěni s dětmi. Na následné focení dětí bez vás rodičů můžete využít moje věcičky :-)
  • V ateliéru mám také veliké množství rekvizit, ze kterých si určitě vyberete.

  • Více inspirace k barevným kombinacím naleznete zde

DOPORUČENÍ: Není nezbytně nutné, domlouvat si před fotografováním schůzku u kadeřnice, ale výsledné fotografii to hodně prospěje. Dostačující je ale i vlastní přežehlení nebo vyfoukání vlasů doma. Rozhodně doporučuji nezanedbat líčení (na fotografii je mnohdy nutné být nalíčená výrazněji než je běžné). Pro ty z vás, které preferují přirozenost doporučuji alespoň řasenku.

Pokud budete chtít, je možné nechat se nalíčit a načesat u mne v ateliéru. Vše zajišťuji já. Cena je 500Kč.

Potom je ale třeba, aby přišla maminka do ateliéru o cca 30 min dříve než zbytek rodiny. Případně je můžeme poslat s tatínkem podívat se na mašinky, projít se do lesa či do cukrárny.                                          Děti se budou totiž při čekání na nalíčení maminky nudit, vyčerpáme jejich trpělivost a samotné focení je už poté nebude bavit. Fotografie by poté nestály za nic. A to je přeci důvod, proč ke mne jdete :-D

Manikúra a pedikúra jsou samozřejmostí jak u žen tak u MUŽŮ, protože fotím převážně naboso. Pokud se fotografuje např. detaily ruky, která drží dětskou ručičku, budou zanedbané nehty hodně znát.