Newborn

Často se mne ptáte, kdy je nejlepší doba pro zvěčnění miminek na fotografii. Moje odpověď zní: "Záleží na vás, jak chcete, aby výsledek dopadl."

1. Pokud si přejete nafotit spící miminečko, které si můžete naaranžovat prakticky do jakékoliv podoby, měli byste ateliér navštívit ideálně DO 10. dne po jeho narození = NEWBORN FOTOGRAFIE

2. Jestli toužíte po fotkách, kde je již znatelný oční kontakt s miminkem - při troše štěstí se podaří zachytit i úsměv, rodičovský prst pevně sevřený dětskou pěstičkou...doporučuji přijít v době mezi 2.-4. měsícem života miminka. Viz. DĚTI A RODINNÁ FOTOGRAFIE

Co s sebou?

Barevně i stylově sladěné oblečení pro miminko, sourozence i rodiče - to je třeba na rodinnou fotografii. Nejlépe působí čistá bílá barva oblečení, ale pokud naturelu vaší rodiny odpovídá jiný styl (např. motorkáři, sportovci, tanečníci...), je ideální přinést odpovídající oblečení. Miminko by ovšem mělo být sladěné s vámi.

Novorozenci samotní se převážně fotí nazí, pouze s čepičkou nebo čelenkou na hlavičce. Nic zvláštního tedy nosit nepotřebujete. Můj fotoateliér je zásobený rekvizitami, které stále dokupuji. Pokud ovšem máte vlastní doplňky, přineste je bez okolků s sebou.

Fotoateliér a miminka

Než ke mne dorazíte s miminkem, ateliér dostatečně vytopím. U miminka potom ještě stojí topné těleso, aby mu nebyla zima.

Po vašem příchodu se domluvíme na vašich představách. Nabídnu vám několik alternativ, které budu mít předem nachystané (různá fotozákoutí s rekvizitami). Společně vybereme ty scény, které se vám budou líbit. A potom už nic nebrání focení.

Tento druh focení může být pro maminky po porodu velice náročný! Maminka je velice citlivá, může být mírně zmatená nebo chaotická.

JÁ SAMA MÁM POROD 2x ZA SEBOU :-)

Někdo nenechá na miminko sáhnout cizího člověka (což je při focení veliký problém). Zvažte proto dobře, jestli je NEWBORN focení právě pro vás. S miminkem se manipuluje, polohuje se. Vše je samozřejmě činěno s maximální opatrností, ale i tak může polohování miminka vypadat pro maminku jako ohrožování děťátka.

Nakonec, jedná se o módní trend a není nad to, když se děťátko usmívá. Pokud se tedy necítíte na NEWBORN focení, nemusíte litovat. Doporučuji přijít kolem 2.měsíce života miminka, kdy už se do objektivu směje, a fotografie opravdu stojí za to!

Jak dlouho focení potrvá?

Při fotografování novorozenců musíte počítat s dobou 2 nebo klidně až 4h, pokud mimino nechce usnout.

Některá miminka jsou vyfocená za 1-2h, protože spinkají a nechají se sebou manipulovat. Jiné děti jsou citlivé, potřebují se často kojit, vadí jim polohování, cizí pachy, pláčou, proto se potřebují často kojit....a focení se tedy protáhne až na 4h, aby vše probíhalo v klidu a pohodě.

Vezměte si s sebou proto svačinu (obzvláště pro tatínky).